Finał Aktywnie Zmieniaj Siebie! Nowy etap czas zacząć (foto)

logo aktywniezsTrzy i pół miesiąca temu uczestnicy projektu Aktywnie Zmieniaj Siebie zaufali zespołowi specjalistów, w całkowitej odmianie swojego wizerunku. W środę, 17 kwietnia w Licheniu pod Koninem nastąpił finał aktywnych metamorfoz.

aktywniezs

"W trakcie programu zostałem mężem i ojcem. Moje życie obróciło się do góry nogami. Mimo to otrzymałem ogromne wsparcie od mojej żony. Nie każdy będzie miał możliwość wzięcia udziału w takim projekcie. Naprawdę to było super przeżycie" - mówił Marek Wieczorek - uczestnik programu.

Marek Wieczorek

Przemiany miały miejsce w jednostkach Akademickiego Związku Sportowego - w Koninie i Zielonej Górze. Do projektu przystąpiło osiem osób, na co dzień związanych ze środowiskiem akademickim. Oto oni:

- Ewa Sapeńko - rzecznik prasowy Uniwersytetu Zielonogórskiego,
- Katarzyna Pawela - właścicielka firmy z branży promo, współpracującej ze studentami w Koninie, absolwentka PWSZ w Koninie
- Klaudia Cedzidło - studentka prawa na Uniwersytecie Zielonogórskim,
- Weronika Zagawa - studentka zarządzania i inżynierii produkcji na Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie,
- Marek Wieczorek - piłkarz ręczny KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego,
- Robert Zawadziński - pracownik Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie,
- Krzysztof Joks - student psychologii, przedstawiciel Parlamentu Studenckiego Uniwersytetu Zielonogórskiego,
- Dawid Siwek - piłkarz nożny, członek KU AZS PWSZ Konin, student WF na Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie

W trakcie całego projektu uczestnicy zostali objęci kompleksową opieką Marzeny Pałasz - dietetyka oraz Marka Lemańskiego - psychologa. Do aktywności ruchowej nie tylko na siłowni motywowali trenerzy personalni: Anna Gastoł z siłowni "Central" w Koninie oraz Włodzimierz Grecki, będący opiekunem siłowni AZS w Zielonej Górze. Jak sami uczestnicy wskazywali nieocenionym wsparciem okazały się również zbilansowane posiłki dostarczane dzień w dzień pod ich drzwi. Takiej pomocy udzieliła konińska firma cateringowa "Czarny Kot" i zielonogórski "Strong Food". Wesołe oraz te cięższe chwile projektu uwieczniła na zdjęciach i filmach firma Giant Promotion oraz Dariusz Biczyński.

"Dziękuję uczestnikom za to, że nam zaufali. Mam nadzieję, że Waszego zaufania nie nadwyrężyliśmy. Teraz my wierzymy, że uda Wam się podtrzymać nowe nawyki" - podsumowywał Marek Lemański - organizator projektu.

Aktywnie Zmieniaj Siebie

Przez 107 dni uczestnicy łącznie zgubili 97 kg:
Robert Zawadziński - 22 kg, Dawid Siwek - 16 kg, Weronika Zagawa - 6 kg, Katarzyna Pawela - 10 kg, Ewa Sapeńko - 8 kg, Marek Wieczorek - 13 kg, Klaudia Cedzidło - 9 kg, Krzysztof Joks - 13 kg.

Gubienie wagi nie było jedynym efektem przeprowadzenia programu. Uczestnicy zostali skierowani na badania, które wskazały u niektórych pewne nieprawidłowości. Biorący udział nabyli również nowe doświadczenia związane z aktywnością fizyczną i gotowaniem. Nie zabrakło spotkań integracyjnych przy bilardzie czy bowlingu.

"Przed rozpoczęciem moim celem była utrata wagi? W trakcie i po zakończeniu te priorytety uległy zmianie. Kilogramy oczywiście były ważne, ale okazało się, że nie tylko wizerunek zewnętrzny jest istotny, tylko tak naprawdę praca od wewnątrz" - mówiła Kasia Pawela - uczestniczka programu.

Na uroczystej gali Wiceprezes Zarządu Głównego AZS ds. rozwoju - Mariusz Walczak wskazywał, że projekt uzyskał więcej beneficjentów. Z możliwości zmian skorzystali zarówno główni bohaterowie, jak i wszyscy, którzy obserwowali ich pracę i metamorfozę. Cała historia uczestników została zarchiwizowana na stronie www.pasja.azs.pl.

"Stabilizacja ma teraz bardzo ważny wymiar, żeby to utrzymać. Wytrzymać dalej w swoich postanowieniach i w tym czego się razem nauczyliśmy przez 3,5 miesiąca" - dodał Mariusz Walczak - Wiceprezes ZG AZS ds. rozwoju.

Mariusz Walczak - Wiceprezes ZG AZS

Uroczystość przyniosła pewne podsumowania i dała możliwość porównania uczestników przed i po. O wygląd i końcową metamorfozę zadbała Sylwia Karczewska z zespołem z Salonu Fryzjerskiego "Spokojna Głowa" oraz wizażystka Ewa Rybicka. Biorącym udział, ubiór dobrała Magdalena Chojnacka w Galerii Handlowej "Ferio", a wszystkich zgromadzonych ugościł Hotel "Atut" w Licheniu. Uroczystość poprowadziła Marzena Pałasz a całość wydarzenia uświetniły występy młodych artystów ze Szkoły Wokalno-Aktorskiej "Fama" w Koninie.

Magdalena Chojnacka

Projekt Aktywnie Zmieniaj Siebie już niedługo doczeka się kontynuacji. Organizatorzy Marzena Pałasz i Marek Lemański mają pewne pomysły na kolejne edycje, jednak na razie nie chcą nic zdradzać. Szczegóły już niebawem.

Sylwia Karczewska

Kliknij tutaj, aby wejść do galerii zdjęć