Akademickie Mistrzostwa Lubuskiego 2022 za nami! [galeria]

azs-uz-logo-50x50W dniu 12 maja odbyły się Akademickie Mistrzostwa Lubuskiego w siatkówce plażowej, tenisie ziemnym i boccia. Równo o godzinie 11 na obiektach sportowych Uniwersytetu Zielonogórskiego w Sulechowie rozpoczęła się rywalizacja sportowa, a było o co walczyć! O awans do półfinału Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej rywalizowało 5 par żeńskich i 4 męskie.
fb-00910

Pomimo tak dużego zainteresowania w wyniku zeszłorocznej frekwencji bilet mogły wywalczyć 3 pary męskie oraz tylko jedna żeńska. Ten fakt jeszcze bardziej rozbudził wolę rywalizacji o najlepszą lokatę wśród Pań - o wyłonieniu Mistrzyń Lubuskiego w siatkówce plażowej zadecydowały 2 małe punkty! Wśród par, które wywalczyły awans do półfinałów AMP znaleźli się: 
- Zuzanna Wróbel, Weronika Marciniec - Uniwersytet Zielonogórski (I miejsce)
- Jakub Czarnecki, Jan Czarnecki - Uniwersytet Zielonogórski (I miejsce)
- Fabian Leitermeier, Mateusz Sawerwain - AWF Gorzów Wielkopolski (II miejsce)
- Krzysztof Kiełbus, Kacper Myśliwy - AWF Gorzów Wielkopolski (III miejsce)

fb-02080

fb-02078

fb-01471

fb-01922

W międzyczasie na dwóch kortach tenisowych obok trwały rozgrywki tenisa ziemnego w kategorii kobiet i mężczyzn. Wygrywając wszystkie mecze i zdobywając największą ilość punktów, Akademicką Mistrzynią lubuskiego 2022 została Aleksandra Lemańska, a Mistrzem - Tomasz Ostrowski. Oboje reprezentowali Uniwersytet Zielonogórski. 

fb-01674

fb-02048

Ostatnią konkurencją mistrzostw były zawody w boccia na zamkniętej hali kompleksu sportowego. I tym razem triumfowali reprezentanci Uniwersytetu Zielonogórskiego! I miejsce zdobyła para Jakub Świgło oraz Gabriela Borkowska.

fb-01726

fb-01735

Tego dnia słoneczna pogoda zdecydowanie sprzyjała wszystkim sportowcom, którzy zapewnili wiele emocji. Na zakończenie, po ciężkim wysiłku wspólnie zasiedliśmy do jak najbardziej zasłużonego obiadu! Wszystkim uczestnikom, a w szczególności zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Pełną galerię zdjęć znajdziecie pod linkiem: http://azs.zgora.pl/fotogalerie/lubuska-organizacja-rodowiskowa/mistrzostwa-wojewodztwa-lubuskiego-2022.html

Zdjęcia: Ostry Kadr - Tomasz Ostrowski

Zadanie współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Marszałka Województwa Lubuskiego.

Dodatkowe informacje