Drużyna na medal - AMP w Strzelectwie Sportowym

azs-uz-logo-50x50Właśnie zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Strzelectwie Sportowym rozgrywane w Bydgoszczy. Reprezentacja Uniwersytetu Zielonogórskiego w składzie: Maciej Korcz, Karolina Pawlak i Michał Mirończyk zdobyła łącznie 23 punkty co pozwoliło zająć pierwsze miejsce w klasyfikacji Uniwersytetów na tych zawodach.

amp strzelectwo 1

 10 maja rozpoczęła się rywalizacja. Już pierwszego dnia zawodów reprezentanci naszego uniwersytetu, a na co dzień wychowankowie Zielonogórskiego Klubu Sportowego "Gwardia" zdobyli aż 15 punktów zajmując odpowiednio 1 miejsce - Maciej Korcz i 3 miejsce - Michał Mirończyk w konkurencji "50m Pistolet dowolny 60 strzałów - mężczyźni".

korcz 1 miejsce mironczyk 3 miejsce

Następnie z wynikiem 606,6 punktów Karolina Pawlak zapewniła dodatkowo 3 punkty dla reprezentacji UZ zajmując 6 miejsce w konkurencji "50m Karabin dowolny 60 strzałów leżąc - kobiety". 

karolina pawlak 6 miejsce

Kolejnego i zarazem ostatniego dnia zawodów Maciej Korcz z wynikiem 555 punktów wygrał z konkurentem z Wrocławia, który osiągnął taki sam wynik ale mniejszą ilość razy trafił w środek tarczy co pozwoliło zająć Maciejowi 4 miejsce. Zdobył tym samym 5 punktów co pozwoliło na objęcie 1 miejsca w klasyfikacji Uniwersytetów przez reprezentację Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Grafiki: AMP w Strzelectwie Sportowym