Sukces reprezentacji UZ na AMP w Strzelectwie sportowym!

azs-uz-logo-50x50Sukces reprezentacji UZ w Akademickich Mistrzostwach Polski w strzelectwie sportowym! Drużyna Uniwersytetu Zielonogórskiego zajęła I miejsce w kategorii Uniwersytetów i II miejsce w klasyfikacji generalnej w Akademickich Mistrzostwach Polski w strzelectwie sportowym.

20220403 140324-min

W mistrzostwach wzięło udział 97 zawodników z 37 uczelni w Polsce. Rozegrano 11 konkurencji z podziałem na kobiety i mężczyzn oraz karabin i pistolet. Drużyna Uniwersytetu Zielonogórskiego liczyła osiem osób. Były w niej panie: Karolina Pawlak - karabiniarka oraz Maja Jarosińska - pistoleciarka. Resztę zespołu stanowili panowie, karabiniarze: Rafał Ratajczak oraz Jacek Kurkowski i pistoleciarze: Maciej Korcz, Tomasz Głowala, Michał Mirończyk i Krzysztof Jarosiński.

20220403 132636-min

Nasza drużyna zdobyła ogółem 11 medali: 6 złotych, 2 srebrne i 3 brązowe, a kilka razy nasi zawodnicy otarli się o włos o podium zajmując 4. miejsce, ale zdobywając bardzo cenne punkty. Punkty były przyznawane do 8. miejsca włącznie. Niestety pomimo bardzo dobrego rezultatu, osiągnięcie I miejsca w rywalizacji generalnej było niemożliwe, głównie dlatego, że do tej klasyfikacji branych jest tylko 5. najlepszych wyników (punkty przyznawane są w kolejności: I miejsce - 9 pkt., II m-ce - 7 pkt. III m-ce - 6 pkt. itd.), a dwóch zawodników Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu zdobyło po 3 złote medale w konkurencjach karabinowych.

20220403 135345-min

W reprezentacji UZ medale zdobyli:

Złoty medal:
Maja Jarosińska - w konkurencji pistolet pneumatyczny 60 strzałów kobiet w klasyfikacji generalnej i Uniwersytetów;
Karolina Pawlak - w konkurencji pistolet pneumatyczny 60 strzałów kobiet w klasyfikacji Uniwersytetów;
Maciej Korcz - w konkurencji pistolet dowolny 60 strzałów mężczyzn w klasyfikacji generalnej, w konkurencji pistolet pneumatyczny 60 strzałów mężczyzn w klasyfikacji Uniwersytetów.

Srebrny medal:
Tomasz Głowala - w konkurencji pistolet pneumatyczny 60 strzałów mężczyzn w klasyfikacji Uniwersytetów

Brązowy medal:
Rafał Ratajczak - w konkurencji karabin pneumatyczny 60 strzałów mężczyzn;
Maciej Korcz - w konkurencji pistolet pneumatyczny 60 strzałów mężczyzn;
Maja Jarosińska - w konkurencji pistolet sportowy 30+30 strzałów kobiet w klasyfikacji Uniwersytetów.

Drużynowo dwa medale: srebrny w klasyfikacji generalnej i złoty w klasyfikacji Uniwersytetów