Volleyball Student Cup 2016 za Nami! "Wszystko mi jedno" triumfuje!

siatkowkaW poniedziałek, 16 maja odbyła się VII edycja turnieju "Volleyball Student Cup". W zmaganiach wzięło udział 14 ekip, które rywalizowały ze sobą w 4 grupach, grając systemem "każdy z każdym". Drużyny, które zajęły dwa pierwsze miejsca w grupie, przystąpiły następnie do fazy "play off".

DSC 0072

Zawodniczki i zawodnicy grali jednego seta do 25 punktów - specjalne bonusy miały zespoły, w których grały kobiety. Łącznie w imprezie wzięło udział 152 studentek i studentów, którym kibicowali licznie przybyli goście. W całym turnieju rozegrano 30, niesamowicie spektakularnych i trzymających w napięciu do ostatniej piłki, spotkań. Najwięcej emocji przyniosły finałowe spotkania, w których grały zespoły "Piękne i bestie", "All Stars Weterani", "Wszystko mi jedno" i "La Playa". Ostatecznie najlepszą okazała się drużyna "Wszystko mi jedno", w której grali Nikolas Sarnowski, Dawid Witkiewicz, Mariusz Nowak, Przemysław Szczepański, Paweł Chalecki i Paweł Szemiot.

Końcowa klasyfikacja turnieju przedstawia się następująco:
1. Wszystko mi jedno
2. La Playa
3. All Stars Weterani
4. Piękne i bestie
5. Wicio Team
6. Kurczaki Chucky
7. Niezłomni
8. FC Ponalewce

Miejsca 9-14 zajęli: Ajax, Kastratorzy Team, Makao, Pismaki, Prawomocni, Rurkowce.

Organizatorem zawodów był KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, SWFiS oraz studenci specjalizacji "Piłka siatkowa" na kierunku "Wychowanie Fizyczne" Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu.

Dodatkowe informacje