Otwarty Internetowy Turniej Brydża Sportowego o Puchar JM Rektora UZ

azs-uz-logo-50x50Dokładnie w tym roku mija 20 lat od powstania Uniwersytetu Zielonogórskiego. Powstał on za sprawą połączenia Politechniki Zielonogórskiej z Wyższą Szkołą Pedagogiczną. Uniwersytet Zielonogórski jest uczelnią, która dynamicznie się rozwija. Jest największą państwową uczelnią w województwie lubuskim. Warto wspomnieć, że tradycje akademickie w Winnym Grodzie sięgają 1965 roku, kiedy rozpoczęła swą działalność Wyższa Szkoła Inżynierska, przekształcona później w Politechnikę Zielonogórską. Natomiast w 1971 r. powstała Wyższa Szkoła Nauczycielska, która w 1973 r. stała się Wyższą Szkołą Pedagogiczną i przyjęła imię prof. Tadeusza Kotarbińskiego. Uniwersytet Zielonogórski powstał 1 września 2001 r. z połączenia PZ i WSP. Natomiast 1 września 2017 r. do uniwersytetu została przyłączona Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie, która obecnie jest Filią Uniwersytetu Zielonogórskiego.

brydz plakat 01

W roku akademickim 2020/2021 kształci się na niej blisko 10 tys. żaków na I i II stopniu studiów oraz w Szkołach Doktorskich. Studia prowadzone są w systemach stacjonarnym i niestacjonarnym. W bogatej ofercie dydaktycznej Uniwersytetu znajdują się również studia podyplomowe.

Obecnie naszą uczelnię tworzy 12 wydziałów.
W związku z obchodami 20-lecia UZ, nasz Klub organizuje w dniach 19-20 czerwca Otwarty Internetowy Turniej Brydża Sportowego o Puchar JM Rektora UZ prof. dr hab. Wojciecha Strzyżewskiego. Do udziału zapraszamy zwłaszcza społeczność akademicką, wiemy bowiem, że wśród wyśmienitych brydżystów jest wielu studentów i wykładowców wyższych uczelni. Cały turniej będzie można śledzić na bieżąco w mediach społecznościowych KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego i Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Regulamin zawodów znajduje się w załączniku poniżej:

Załączniki:
Pobierz plik (Regulamin Internetowy Turniej Brydża 20-lecie UZ.pdf)Regulamin zawodów

Dodatkowe informacje