Reprezentacja Polski przyniosła szczęście zielonogórzanom (relacja, foto)

pilkanoznaW niedzielę 04 grudnia odbył się mecz I ligi futsalu, w którym Persa MOSiR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego podejmował akademicką drużynę Politechniki Gdańskiej.

foto

Był to mecz z gatunku "za 6 pkt.". Pojedynek miał dwa oblicza. W pierwszej połowie bramki strzelali tylko gdańszczanie i zakończyła się ona wynikiem 0:3. W przerwie spotkania miały miejsce dwa ważne wydarzenia: męska rozmowa w szatni zielonogórzan i pojawienie się na trybunach Reprezentacji Polski w futsalu, przygotowującej się do meczów towarzyskich z Belgią. Od tego momentu obraz gry uległ zdecydowanej zmianie i nasi akademicy zaczęli trafiać do bramki gości, kolejno: w 27 min. Ryś, 37 min. Hanc, dwukrotnie z karnych przedłużonych w 37 min. i 40 min. Haraś, 39 min. Biereśiewicz i na zakończenie w ostatniej minucie spotkania dwie bramki zdobywa ponownie Hanc.

foto

Sześć bramek zielonogórzan i końcowy wynik 6:3, co daje VI miejsce w ligowej tabeli przy jednym zaległym spotkaniu.
Czy możliwość pojawienia się w notesie selekcjonera naszej Reprezentacji tak mobilizująco wpłynęła na naszych zawodników?

Tego nie wiemy, jesteśmy pewni natomiast, że już za tydzień czeka nas najdalszy wyjazd ligowy do Białegostoku, gdzie zmierzymy się w sobotę z drużyną Heliosa Białystok, a w niedzielę MOKS Słoneczny Stok Białystok. Trzymajcie kciuki!