Awans do 1/8 finału PP jest nasz!

Futsaliści Persy MOSIR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego pokonali zespół z Ekstraklasy, Piasta Gliwice 6:4 i awansował tym samym do 1/8 finału Pucharu Polski.

Początek akademicy mieli piorunujący. Dwie szybkie bramki Kamila Kruszyńskiego i Jakuba Turowskiego i wydawać by się mogło, że wprawiło to Gliwiczan w spore zakłopotanie. Nic bardziej mylnego, bowiem już 120 sekund później gola kontaktowego zdobył Adam Jonczyk, a wyrównał w 10. minucie Marcin Grzywa. Goście jednak pozwalali AZS-owi w obronie na wiele, co pozwoliło w ciągu 90. sekund ponownie zdobyć dwie szybkie bramki Kacprowi Rysiowi i Kamilowi Kruszyńskiemu. Mieliśmy 12. minutę spotkania i wynik 4:2. Zielonogórzanie przywykli do rozgrywania błyskawicznych i często skutecznych kontr, tak też było kilka minut potem, gdy piątą bramkę zdobył Kacper Konopacki, który dobiegł w okolice pola karnego gości, przełożył piłkę na drugą nogę i uzyskał ważne trafienie. Od tamtego momentu wzrosła aktywności Piasta, który uzyskał bramkę strzeloną ponownie przez Adama Jonczyka. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Persy 5:3.

Nieco mniej bramek, ale więcej emocji mieliśmy w drugiej części spotkania. Na pierwszego gola trzeba było czekać jednak aż 12. minut. Warto zaznaczyć, że w pierwszej połowie, po takim czasie mieliśmy za sobą aż 6 trafień.Goście przegrywali 4:5, a do końca meczu zostało raptem kilka minut. Zdecydowali się na grę bez bramkarza, z przewagą zawodników w polu i to ich zgubiło. Kilkadziesiąt sekund przez syreną końcową, na pustą bramkę gola strzelił Łukasz Hanc i ostateczny wynik meczu to 6:4. Persa w najbliższych dniach pozna rywala, z którym zmierzy się w 1/8 finału futsalowego Pucharu Polski.

Warto dodać, że rywale przyjechali w okrojonym składzie. Zabrakło m.in. dwójki liderów Piasta, czyli Michała Widucha i Przemysława Dewuckiego, reprezentatów Polski.

Persa MOSIR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego - Piast Gliwice 6:4 (5:3)