W dalekim Gdańsku górą Persa!

Futsaliści Persy MOSIR AZS Uniwersytetu pokonali na wyjeździe zespół Politechniki Gdańskiej 5:2 w meczu 14. kolejki I ligi futsalu.

Całe spotkanie było wyrównane, choć z początku dominowali goście z Zielonej Góry. Potrafili udokumentować to bramkami. Na pierwszą czekaliśmy do 6. minuty, gdy wynik meczu otworzył Jakub Turowski. Na 180 sekund przed gwizkiem oznaczającym przerwę w meczu mieliśmy 1:0, ale końcówka ponownie należała do akademików, co potwierdzili Kamil Kruszyński i Mateusz Biereśniewicz powiększając rezultat na 3:0 dla AZS-u.

Po przerwie największe emocje i przede wszystkim bramki czekały na kibiców w Gdańsku podczas ostatnich dziesięciu minut. Najpierw po zagraniu ręką i rzucie karnym, który wykorzystał Oliwier Bławat, a następnie po trafieniu Wojciecha Borkowskiego gosodarze zbliżyli się do akademików, ale nadal przegrywali 2:3. 120 sekund do końca, a emocje wciąż rosły, wtedy bramkę na 4:2 zdobył Łukasz Hanc. Gdańszczanie nie mając wyjścia, zaryzykowali wysuwając bramkarza do przodu, co przyniosło skutek w postaci... gola dla Persy, którego autorem był Adrian Niedźwiecki. AZS wygrał to spotkanie 5:2.

Futsal Politechnika Gdańska - Persa MOSIR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 2:5 (0:3)

6' Jakub Turowski

18' Kamil Kruszyński

18' Mateusz Biereśniewicz

31' Oliwier Bławat

34' Wojciech Borkowski

38' Łukasz Hanc

40' Adrian Niedźwiecki

Źródło: wZielonej.pl