Futsaliści stawili czoła Ekstraklasie! Emocje do ostatnich sekund (foto)

azs-uz-logo-50x50Zakończyła się przygoda PKM Zachód Persy AZS UZ w Halowym Pucharze Polski. W 1/32 Finału akademicy podejmowali przed własną publicznością ekstraklasowy GSF Gliwice. Po emocjonującymn spotkaniu, zwyciężyli przyjezdni 4:5.

foto

W pierwszych minutach spotkania, żadna ze stron nie wychodziła na prowadzenie. Wynik spotkania otworzył Bartłomiej Sitko, a w jego ślady poszli koledzy z drużyny: Michał Rabiej i Dominik Wilk. W 15. minucie gliwiczanie prowadzili już 3:0. Cztery minuty przed syreną kończącą pierwszą część spotkania do bramki rywala trafił Patryk Jaśkiewicz. Pierwsza odsłona zakończyła się triumfem przyjezdnych 3:1.

PP

W drugiej połowie padło 5 bramek. Wszystko zaczęło się w 29. minucie, kiedy to Tomasz Czech pokierował piłkę do bramki Jakuba Witczaka. Dłużni nie pozostali zielonogórzanie, a autorem bramki nr 2 był Rafał Gronostaj. Błyskawicznie odpowiedzili również zawodnicy GSF ustanawiając wynik w 32. minucie na 5:2. Kolejna minuta należała do Łukasza Hanca, który dwukrotnie pokonał bramkarzy gości i doprowadził do wyniku 4:5. W ostatnich akcjach meczu, zielonogórzanie mocno napierali na gliwiczan, jednak Ci zdołali obronić zwycięstwo i awnas do 1/16 Finału.

PKM Zachód Persa AZS UZ - GSF Gliwice 4:5 (1:3)