Ręczni inkasują pierwsze punkty! GKS Żukowo pokonane w karnych (foto)

azs-uz-logo-50x50Wielką euforią zakończyło się pierwsze wyjazdowe spotkanie akademików. Podopieczni Ireneusza Łuczaka i Łukasza Jacykowskiego pokonali SPR GKS Żukowo w rzutach karnych 4:3, zgarniając pierwsze w tym sezonie punkty ligowe.

r2

"Wyszliśmy trochę stremowani na to spotkanie. Znowu pojawiać się zaczęły błędy." - po meczu komentuje szkoleniowiec KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Początek faktycznie należał do zespołu z Żukowa. Miejscowi szybko narzucili swoje warunki gry i prowadzili w 7. minucie już 3:0. Pierwsza połowa nie wniosła nic nowego, a przewaga miejscowych cały czas oscylowała w granicach 2-3 oczek. Druga odsłona wyglądała już nieco inaczej. Biało-zieloni pewniej poczuli się na żukowskim terenie i w 38. minucie Marcin Jaśkowski wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

r1
Zdjęcia dzięki uprzejmości sportnakaszubach.pl | Pełna galeria zdjęć z tego meczu dostępna tutaj

Niestety "górowanie" zielonogórzan nie trwało zbyt długo i szybko pałeczkę przejął SPR GKS Żukowo. Taki obrót sprawy, wymusił na zespole gości zmianę systemu obrony, który poskutkował.

"W ostatniej akcji meczu piłka należała do Nas. Bramka została uznana i ... wygraliśmy w karnych" - dodaje trener Ireneusz Łuczak.

W ostatniej sekundzie podstawowego czasu gry wyrównującą bramkę zdobył Hubert Kuliński ustanawiając wynik 27:27. W rzutach karnych oczko lepsi okazali akademicy z Grodu Bachusa wywożąc do Lubuskiego 2 cenne punkty.

Bramki zdobywali:
Jaśkowski 6, Szarłowicz 5, Kociszewski 4, Jasiński 4, Sroczyk 3, Kuliński 2, Orliński 2, Więdłocha 1

Już w najbliższą sobotę, 23.09 AZS-iaki znów zagrają przed własną publicznością. Do Zielonej Góry przyjedzie MKS Nielba Wągrowiec, która obecnie piastuje fotel wicelidera tabeli. Emocje będą zatem nieziemskie! Już dziś serdecznie zapraszamy na to spotkanie!

KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego - MKS Nielba Wągrowiec
hala Uniwersytetu Zielonogórskiego, ul. Prof. Szafrana 6
sobota, 23.09.2017r. - godzina 18:00

r3
Zdjęcia dzięki uprzejmości sportnakaszubach.plPełna galeria zdjęć z tego meczu dostępna tutaj