Młodzież z Gdańska dała lekcję akademikom

Nie tak miał wyglądać pojedynek szczypiornistów AZS-u Uniwersytetu Zielonogórskiego z SMS-em ZPRP Gdańsk. Akademicy liczyli na drugie zwycięstwo z rzędu i dobre przygotowanie do derbów ze Stalą Gorzów, a tymczasem było srogie lanie ? 20:31.

AZS tylko przez pierwsze dziesięć minut dotrzymywał kroku młodym rywalom. Po kwadransie gry SMS prowadził trzema bramkami, a na przerwę udał się z prowadzeniem 17:9.

Też się tego nie spodziewaliśmy. Wiedzieliśmy, że to młody wybiegany zespół. Chłopaki trenują bardzo ciężko, połowa w kadrach Polski. My ich na pewno nie zlekceważyliśmy, ale zaskoczyli nas swoją szybką, dynamiczną grą. -  Adam Szarłowicz, KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego

Po zmianie stron przewaga gości urosła do dziesięciu bramek. AZS momentami był bezradny. Po meczu, co zrozumiałe, smutek w obozie zielonogórzan, radość w obozie gdańszczan. SMS zrewanżował się akademikom za porażkę u siebie. Mówi Marcin Pilch, trener gości.

Kluczem do zwycięstwa była nasza gra i skuteczniejsza niż w ostatnich meczach gra w ataku. Przeanalizowaliśmy zespół AZS-u, wiedzieliśmy, czego możemy się spodziewać. My poprawiliśmy grę w obronie, a jeżeli obrona gra dobrze, to dobrze też gra bramkarz. - Marcin Pilch, trener SMS ZPRP Gdańsk

Czasu na analizę i rozpamiętywanie porażki wiele nie ma. W sobotę o 18:30 zielonogórzanie zmierzą się w derbowym pojedynku ze Stalą w Gorzowie.

KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego - NLO SMS ZPRP Gdańsk 20:31 (9:17)

Źródło: wZielonej.pl