Jak walczyć to do końca! Ręczni chcą wygrać u siebie z Lesznem

azs-uz-logo-50x50Trzy kolejki pozostały do zakończenia rozgrywek zaplecza PGNiG Superligi. W najbliższą sobotę, 06.04 biało-zieloni podejmą próbę podtrzymania passy zwycięstw, podejmując we własnej hali wicelidera MKS Real-Astromal Leszno.

reczna mecz-1

Sztuka triumfu przed własną publicznością nie udała się jeszcze akademikom w tym roku kalendarzowym. Podopieczni Ireneusza Łuczaka i Łukasza Jacykowskiego mimo uporu i zawziętości, trzykrotnie przegrywali 1 oczkiem. Szala szczęścia mogłaby się wkońcu obrócić, szczególnie że biało-zieloni w ostatnim czasie odnotowali dwa, piekielnie ważne zwycięstwa.

Wyjazdowe przegrane z ŚKPR Świdnica i ASPR Zawadzkie mocno skomplikowałyby kwestię utrzymania w rozgrywkach pierwszej ligi. Ekipa AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego z nożem na gardle zwyciężyła kolejno 35:25 oraz 29:27. Mimo ostatnich triumfów, zielonogórzanie nie są jeszcze pewni pozostania w lidze jednak ich szanse są spore. By nie patrzeć na innych, do końca rozgrywek muszą wyszarpać jeszcze 3 punkty.

"Jak wygrywać, to wygrywać. Zespół z Leszna jest teraz osłabiony, a w pierwszej rundzie nawet z nimi powalczyliśmy. Deklasacji nie było. Jesteśmy teraz bojowo nastawieni, więc jak walczyć, to do końca" - mówi na antenie Radia Index 96 fm Maciej Hady.

Własna publiczność oraz chęć przełamania we własnej hali przemawia za zespołem gospodarzy. Na dodatek w leszczyńskim Astromalu wkradły się kontuzje obrotowych: Mariusza Rogozińskiego i Krzysztofa Misiaczyka. Co ciekawe MKS Real w ostatniej kolejce przegrał przed własną publicznością z łodzianami, więc na parkiecie szykuje się prawdziwe piekiełko.

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00. Podczas prezentacji drużyn i w przerwie meczu do wygrania gadżety.

AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego - MKS Real Astromal Leszno
miejsce: hala sportowa UZ, ul. Prof. Szafrana 6
data: 06/04/2019 (sobota)
godzina: 18:00
wydarzenie: KLIKNIJ TUTAJ

Bilety:
ulgowe: 5 zł (uczniowie, studenci, renciści, emeryci za okazaniem legitymacji)
normalne: 10 zł (pozostałe osoby)

Wejściówki na mecz można zakupić 50 minut przed rozpoczęciem spotkania w kasie przy wejściu głównym (WEJŚCIE A). Ilość miejsc ograniczona!

Zadanie współfinansowane ze środków Miasta Zielona Góra.