"Nas nie dogoniat" - AZS vs. SKS Orlik Brzeg (audio, zdjęcia)

Tomasz Gintowtlogo_azslogo_orlikW sobotę, 21 września piłkarze ręczni z Winnego Grodu zaprezentowali się przed własną publicznością. KU AZS UZ rozgromił rywala (SKS Orlik Brzeg) jednak początki nie należały do prostych i przyjemnych.

Wynik spotkania otworzył Waldemar Stanoszek, wyprowadzając swój zespół na jedyne w tym meczu prowadzenie. Dalsze minuty nie wyglądały najlepiej. W szeregach obu ekip zapanował chaos i zamglenie. Na szczęście zawodnicy z Grodu Bachusa szybko obudzili się z amoku, i zatarli złe świadectwo. Dwa trafienia Kamila Nogajewskiego, oraz oczka Cypriana Kociszewskiego i Piotra Książkiewicza wyprowadziły AZS na 4-bramkowe prowadzenie.

Kamil Nogajewski
Kamil Nogajewski - autor 6 trafień

Później było już tyko lepiej. Machina akademików UZ nakręcała się. Nieodzownym "8 graczem" była licznie zgromadzona publiczność. W końcówce pierwszej odsłony zielonogórska obrona funkcjonowała idealnie, a jej rezultat zamknął Bogumił Buchwald wykorzystując 3 rzuty karne. Podopieczni Mariusza Kwiatkowskiego i Roberta Urbańskiego schodzili na przerwę z 8-bramkową zaliczką (20:12).

wszyscy

Po przerwie biało-zieloni bez skrupułów "wbijali gwóźdź do trumny". Przeciwnik nie istniał. W przeciągu 7 minut zielonogórzanie 7-krotnie pokonali bramkarza, przy 1 celnym rzucie Brzegu. Wszystko wygądało cudownie do 43. minuty kiedy to Boguś upadł na parkiet, trzymając się za kolano. Jak udało Nam się ustalić - zawodnika grającego z nr 3 czeka 3 tygodniowa przerwa od grania.

Bogumił Buchwald
Nieszczęśliwy upadek czołowego gracza AZS-u - Bogumiła Buchwalda.

Końcówka spotkania była już wyrównana i padała bramka za bramką. Na szczególną uwagę zasługiwał Mateusz Naruszewicz, który z lekkością i gracją "przerzucał" bramkarza gości. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 35:22.