Dobry występ na Akademickich Mistrzostwach Świata w jeździectwie

W dniach 27.06 - 02.07.2016r. w Flyinge (Szwecja) odbyły się Akademickie Mistrzostwa Świata w jeździectwie. W zawodach startowały ekipy z 18 państw w 3-osobowych drużynach. Reprezentacja Polski pojechała w składzie: Agata Dalhke (UAM Poznań), Agata Mizgier (AE Poznań) i Piotr Kaliszuk (Uniwersytet Zielonogórski).

reprezentacja

Rezerwową zawodniczką była Dominika Kiszkurno (Uniwersytet Zielonogórski). Trenerem Reprezentacji był Olaf Maron, a kierownikiem ekipy Marek Lemański (obaj Uniwersytet Zielonogórski).

W końcowej klasyfikacji Mistrzostw Akademicka Reprezentacja Polski zajęła V miejsce, zostawiając za sobą takie potęgi jeździectwa jak Niemcy, Holandia czy Stany Zjednoczone. Mistrzostwa wygrali gospodarze imprezy przed Irlandią i Japonią.

13549184 10208520484347944 1022705444 o

Doskonałe 6 miejsce w ujeżdżeniu zajął Piotr Kaliszuk. Biorąc pod uwagę, że Piotr na co dzień trenuje skoki jest to wyśmienite osiągnięcie studenta Uniwersytetu Zielonogórskiego.