Piotr Kaliszuk - Halowym Akademickim Mistrzem Polski

W dniach 13 ? 15.04.2018r. odbyły się w Lesznie XIV Halowe Akademickie Mistrzostwa Polski w dwóch kategoriach Amatorów i Profi.

W kategorii Profi wystartowało 16 zawodników w tym Reprezentant Uniwersytetu Zielonogórskiego Piotr Kaliszuk na koniu Con Juan. Trzydniowe zawody składały się półfinału 120 cm szybkości, drugiego półfinału 120 cm zwykłego, i dwóch nawrotów finałowych o dokładności 125cm/130 cm. Po konkursie szybkości Piotr zajmował II miejsce, dzięki trzem kolejnym bezbłędnym przejazdom awansował ostatecznie i został Halowym Akademickim Mistrzem Polski. Wicemistrzynią została Hanna Jachimowicz, a brązowy medal zdobyła Anastazja Broniatowska. Jest to już piąty medal Piotra w Halowych Akademickich Mistrzostwach Polski!