I Mikołajkowy Turniej Unihokeja w Zielonej Górze za Nami (relacja, foto)

50W sobotę, 3 grudnia odbył się I Mikołajkowy Turniej Unihokeja w Zielonej Górze. Cały dzień zmagań i walki na parkiecie. Gościliśmy drużyny z Warszawy, Siedlca, Żar, Nowego Tomyśla, Poznania, Opalenicy i Tychów.

unihok

Na inaugurację mogliśmy zobaczyć potężna dawkę emocji w meczu między Gospodarzami, a gośćmi z Poznania. Każdy pojedynek był ekscytujący, a największym uznaniem cieszyły się mecze Fusów.

Z rundy zasadniczej przedostały się cztery drużyny, a wywalczyli to: Fusy, Żary, Opalenica i Siedlec. Mecz o półfinał pomiędzy UKS Prus Żary a Spartanami z Opalenicy zakończył się dopiero po drugiej rundzie rzutów karnych. To były emocje! Rzuty karne Marcina Karaszewskiego cieszyły się największym uznaniem. Trybuny wrzały, a każdy rzut to ogromna porcja emocji dla każdego z zawodników. Ciekawe co czuli wykonywujacy?

Sędziowie mieli pełne ręce roboty gdyż przerwy trwały zaledwie 2 minuty. Pomoc medyczna też miała nie lada wyzwanie gdyż zawodnik z Krokodyli Poznań doznał potężnej kontuzji w 3. sekundzie pierwszego meczu. Uraz zakończył się wizytą w szpitalu i dwoma szwami. Dzielny krokodyl wrócił na boisko z bandażem na głowie! Okiem widza można stwierdzić jedno: Atmosfera Zabawa Sport.

foto

Każdy miło wypowiadał się na temat tego widowiska i jak dochodziły słuchy "chcemy jeszcze raz". Mecz finałowy to popis i kunszt prawdziwego unihokeja. Fusy rozgromily Prusa z Żar, wygrywając aż 10:1!

Dziękujemy wszystkim za pomoc w szczególności dla klubu X-Demon oraz dla Dyrektora Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, tj. Pana Marka Lemańskiego za pomoc i zaangażowanie. Dziękujemy dla portalu Florbalki.pl za pomoc oraz dla wolontariuszy.