Pożyteczny sprawdzian siatkarzy AZS

gtps-gorzowlogo-azs-zielona-gora-noweSiatkarze AZS Zielona Góra wykorzystując przerwę w rozgrywkach II ligi rozegrali dziś w Gorzowie mecz sparingowy z drużyną GTPS. Lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 4:1.

Oba zespoły umówiły się na rozegranie 5 setów i dlatego padł nietypowy wynik. Zarówno trener gospodarzy Roland Dembojczyk, jak i szkoleniowiec gości Tomasz Paluch byli zadowoleni po dzisiejszym spotkaniu.

Możemy z tego meczu wyciągnąć wiele wniosków, nauczyć się paru elementów. Nas teraz czekają ważne mecze, bo będziemy grali o utrzymanie w II lidze, także nie ma lepszego i bardziej pożytecznego meczu, jak sparing z takim zespołem jakim jest Stilon. Teraz ugraliśmy tie-breaka, były piłki kończące seta i można było wygrać. Jeszcze nam brakuje doświadczenia, brakuje paru elementów, ale myślę, że to pomału przyjdzie. Mój zespół jest młody, w przebudowie, gra coraz lepiej i z tego się cieszę - powiedział po meczu trener AZS Zielona Góra Tomasz Paluch.

Trener gospodarzy Roland Dembojczyk przyznał, że mecz z zielonogórzanami był dobrą okazją do sprawdzenia różnych opcji w drużynie.

Źródło: Radio Zielona Góra