Już w tę sobotę rajd drogami promów!

azs-uz-logo-50x50Po chwilowej przerwie wracamy do kręcenia kilometrów z okazji 800-700 lecia Zielonej Góry! Lekko ponad połowa przejechanych kilometrów za nami więc nie zwalniamy tempa! Zapraszamy wszystkich w najbliższą sobotę - cel: przeprawy promowe w Pomorsku i Brodach. Spotykamy się pod CRS i kończymy rajd w tym samym miejscu, do przejechania mamy ok. 35 km. Zabierzcie kaski i do zobaczenia!

Plakat 11 rajd rowerowy 800 km

Pierwszy koty za płoty - "Aktywny Lubuszanin - Aktywna Zmiana 2022"

azs-uz-logo-50x50Właśnie mijają pierwsze 2 tygodnie od rozpoczęcia programu "Aktywny Lubuszanin - Aktywna Zmiana". Oprócz zajęć ze specjalistami, był to czas poświęcony przede wszystkim na zapoznanie się grupy i rozwijanie motywacji do działania. Z końcem miesiąca przyjdzie czas na pierwsze podsumowania, trzymajcie kciuki za naszych uczestników!

fb-05755

Rajd szlakiem Wina i Miodu

azs-uz-logo-50x50Po krótkiej przerwie wracamy do Was z kolejnym rajdem rowerowym, a będzie to niezwykła wyprawa, bo w odsłonie specjalnej edycji winobraniowej. Rajd szlakiem wina i miodu z okazji 800-700 lat Zielonej Góry rozpocznie się w najbliższą sobotę o godzinie 10:00 pod budynkiem CRS. Udamy się do Lubuskiego Centrum Winiarstwa gdzie po chwili odpoczynku i małym zwiedzaniu odbędzie się konkurs z nagrodami. Meta rajdu to CRS, a szacowana długość trasy to ok. 35 km. Zapraszamy wszystkie chętne osoby! Pamiętajcie o kaskach i do zobaczenia!

Plakat 9 rajd rowerowy 800 km

Pierwsze kroki w nowe, zdrowe życie - "Aktywny Lubuszanin - Aktywna Zmiana"

azs-uz-logo-50x50Za nami pierwsze spotkanie w ramach projektu "Aktywny Lubuszanin - Aktywna Zmiana". Ochotnicy z województwa lubuskiego rozpoczęli w środę drogę do zdrowszego i bardziej świadomego życia. Zapraszamy Was do obejrzenia krótkiego filmu podsumowującego pierwsze spotkanie w ramach tego 3-miesięcznego projektu.

Zadanie współfinansowane ze środków Marszałka Województwa Lubuskiego

Już ponad 100 osób wzięło udział w naszych rajdach!

azs-uz-logo-50x50Uwaga, uwaga - podczas ostatniego rajdu pękła kolejna setka! I tym razem nie chodzi tutaj o ilość przejechanych kilometrów, tylko liczbę osób, która postanowiła dołączyć do naszego rowerowego wyzwania na 800-700 lat Zielonej Góry. Pani Marta jako 100 osoba wpisała się na naszą listę zgarniając pamiątkową koszulkę! A my cieszymy się, że tak licznie dołączacie do naszych wypraw i wspólnie możemy odkrywać piękne zakątki Zielonej Góry i okolic.

fb-07372 1

--Kliknij aby przejść do galerii--

2 rajd rowerowy szlakiem wina i miodu

azs-uz-logo-50x50Zbliża się 2 odsłona winobraniowego rajdu rowerowego szlakiem wina i miodu z okazji 800-700 lecia Zielonej Góry. Spotykamy się w NIEDZIELĘ o godzinie 10:00 pod budynkiem CRS. Tym razem poznamy zakamarki Winnego Dworku w Górzykowie. Rajd kończymy pod CRS, a szacowana długość trasy to ok. 30 km. Zapraszamy wszystkie chętne osoby! Pamiętajcie, że każdy uczestnik rajdu ma obowiązek jazdy w kasku! Do zobaczenia!

Plakat 10 rajd rowerowy 800 km

8 rajd rowerowy - wyruszamy nad wodę!

azs-uz-logo-50x50Brak planów na sobotę? Zapraszamy wszystkich na 8 rajd rowerowy z okazji 800-700 lecia Zielonej Góry. Tym razem udamy się nad Zalew Świdnicki gdzie będzie możliwość pogrania w siatkówkę plażową i zaznania orzeźwiającej kąpieli. Jeżeli chcecie z nami poczuć ten wakacyjny klimat to wyruszamy tradycyjnie o godzinie 10:00 spod CRS. Meta sobotniej ok. 30-kilometrowej trasy zaplanowana jest pod Ogrodem Botanicznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Do zobaczenia! Przypominamy, że każdy uczestnik rajdu ma obowiązek jazdy w kasku.

Plakat 8 rajd rowerowy 800 km

Rekordowa liczba uczestników na winobraniowym rajdzie! [galeria]

azs-uz-logo-50x50Za nami kolejny, już 9 rajd rowerowy z okazji 800-700 lecia Zielonej Góry. Tym razem świętując rozpoczynające się Winobranie wyruszyliśmy w kierunku Lubuskiego Centrum Winiarstwa w Zaborze. Na miejscu, dzięki uprzejmości przewodnika mieliśmy okazję posłuchać o historii lubuskich winnic i poznać urządzenia używane do producji wina. Warto dodać, że we wczorajszym rajdzie udział wzięło aż 27 osób dzięki czemu po raz kolejny pobiliśmy rekord uczestników! Dziękujemy i zapraszamy na kolejną wycieczkę szlakiem wina i miodu już w przyszłą niedzielę! Szczegóły wkrótce!

fb-02486

--Kliknij aby przejść do galerii--

Długi weekend z rajdami rowerowymi

azs-uz-logo-50x50Mamy to! Po zakończeniu weekendowych rajdów do Lasu Nadodrzańskiego i Drzonowa udało nam się przebić granicę 300 przejechanych kilometrów. Warto wspomnieć, że w dniu święta Wojska Polskiego swoją niezwykłą historię opowiedział nam stały bywalec naszych rajdów - Pan Stefan Hawlena, który w przeszłości był żołnierzem sił pokojowych ONZ co sprawiło, że nasze weekendowe wycieczki miały nie tylko wartość sportową ale również historyczną.

fb-07107

--Kliknij aby przejść do galerii--

Startujemy z projektem Aktywny Lubuszanin - Aktywna Zmiana! Zapisz się już dziś!

azs-uz-logo-50x50Jesteś mieszkańcem województwa lubuskiego i masz mniej niż 35 lat? Borykasz się z nadwagą lub otyłością, a być może po prostu chcesz zadbać o aspekty zdrowego stylu życia? Jeśli odpowiedź brzmi TAK - ten program jest właśnie dla Ciebie! Naucz się dobrych nawyków i wprowadź je na stałe do swojego życia! Weź udział w 3-miesięcznym, bezpłatnym programie "Aktywny Lubuszanin - Aktywna Zmiana" współfinansowanym ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.
Aktywny lubuszanin 2022

Czytaj więcej...

250 przejechanych kilometrów i kolejne 2 rajdy przed nami!

azs-uz-logo-50x50Podczas weekendowego 3-dniowego rajdu rowerowego z okazji 800-700 lat Zielonej Góry kierując się w stronę Łagowa wykręciliśmy aż 145 kilometrów! Od początku projektu przejechaliśmy już 250 z 800 kilometrów co oznacza, że ponad 30% naszego celu została osiągnięta. Tymczasem w najbliższych dniach czekają nas 2 rajdy, po których mamy nadzieję przekroczyć granicę 300 przejechanych kilometrów:

- sobota 13.08.2022 START godz. 10:00 CRS (meta CRS) - kierunek Las Nadodrzański w Dolinie Odry, trasa ok. 25 km
- poniedziałek 15.08.2022 START godz. 10:00 CRS (meta Ogród Botaniczny UZ) - kierunek Lubuskie Muzeum Wojskowe w Drzonowie, gdzie odbędzie się piknik militarny z okazji święta Wojska Polskiego, trasa ok. 35 km
Zapraszamy wszystkie chętne osoby i przypominamy, że każdy uczestnik rajdu ma obowiązek jazdy w kasku!

Plakat 5 rajd rowerowy 800 km

Dodatkowe informacje