Początek sezonu w II lidze brydża

azs-uz-logo-50x50Brydżyści II ligowego AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego zainaugurowali rozgrywki sezonu 2022/2023. Na pierwszym zjeździe który odbył się w Brzegu Dolnym akademicy odnieśli trzy zwycięstwa oraz odnotowali dwie porażki. Oto wyniki KU AZS UZ:

brydz inauguracja 2022

Czytaj więcej...

Bachanaliowe Warsztaty Brydżowe z Danutą Kazmuchą

azs-uz-logo-50x50W dniu wczorajszym odbyły się Bachanaliowe Warsztaty Brydżowe, które poprowadziła reprezentantka Polski w brydżu - Danuta Kazmucha. w ramach Dni Kultury Studenckiej Bachanalia. W dyskusji na temat gry wzięło udział spore grono uczestników. Te warsztaty na pewno otworzyły horyzonty wielu zawodnikom.

fb-07924

 

Bachanalia 2022: Warsztaty brydżowe

azs-uz-logo-50x50Przedstawiamy Wam kolejne sportowe wydarzenie nadchodzącego tygodnia! W środę w ramach Dni Kultury Studenckiej Bachanalia będziecie mieli możliwość wzięcia udziału w Warsztatach Brydżowych prowadzonych przez reprezentantkę Polski - Danutę Kazmuchę! Cały plan warsztatów znajdziecie poniżej. Spotykamy się w sali 103 Hali Uniwersyteckiej przy ul. Prof. Szafrana 6 o godzinie 16:00. Zapisy przyjmowane są na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

plakat brydz bachanalia

Szatnia Akademików: Sezon brydża zakończony, a kolejny już za rogiem

indexW Szatni Akademików studio Macieja Noskowicza odwiedził Andrzej Łagosz - brydżysta naszego Klubu. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Zwycięzcy Pucharu JM Rektora UZ!

azs-uz-logo-50x50W związku z obchodami 20-lecia UZ, Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego zorganizował Otwarty Internetowy Turniej Brydża Sportowego o Puchar JM Rektora UZ. Do udziału w nim zaprosił głównie społeczność akademicką, bowiem wśród wyśmienitych brydżystów jest wielu studentów i wykładowców wyższych uczelni.
int-1466

Czytaj więcej...

Szatnia Akademików: O brydżu

indexW najnowszym wydaniu "Szatni Akademików" wystąpiła Zofia Miechowicz - przedstawicielka sekcji brydża sportowego w naszym klubie. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Otwarty Internetowy Turniej Brydża Sportowego o Puchar JM Rektora UZ

azs-uz-logo-50x50Dokładnie w tym roku mija 20 lat od powstania Uniwersytetu Zielonogórskiego. Powstał on za sprawą połączenia Politechniki Zielonogórskiej z Wyższą Szkołą Pedagogiczną. Uniwersytet Zielonogórski jest uczelnią, która dynamicznie się rozwija. Jest największą państwową uczelnią w województwie lubuskim. Warto wspomnieć, że tradycje akademickie w Winnym Grodzie sięgają 1965 roku, kiedy rozpoczęła swą działalność Wyższa Szkoła Inżynierska, przekształcona później w Politechnikę Zielonogórską. Natomiast w 1971 r. powstała Wyższa Szkoła Nauczycielska, która w 1973 r. stała się Wyższą Szkołą Pedagogiczną i przyjęła imię prof. Tadeusza Kotarbińskiego. Uniwersytet Zielonogórski powstał 1 września 2001 r. z połączenia PZ i WSP. Natomiast 1 września 2017 r. do uniwersytetu została przyłączona Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie, która obecnie jest Filią Uniwersytetu Zielonogórskiego.

brydz plakat 01

Załączniki:
Pobierz plik (Regulamin Internetowy Turniej Brydża 20-lecie UZ.pdf)Regulamin zawodów

Czytaj więcej...

Szatnia Akademików: Co słychać w sekcja brydża?

indexW ostatniej Szatni Akademików sprawdziliśmy co słychać u naszych brydżystów występujących w I lidze. Gościem Marcina Krzywickiego była Zofia Miechowicz - szefowa sekcji brydża sportowego. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

 

Turniej brydża za nami. Zwycięstwo naszych reprezentantów

Zakończyły się Internetowe Otwarte Akademickie Mistrzostwa woj. Lubuskiego w brydżu sportowym. Na koncie KU AZS UZ znalazły się dwa nowe krążki zdobyte w klasyfikacji akademickiej: Para w składzie Aleksander Kud i Robert Biel zdobyli złoto z wynikiem 108 punktów (45, 22, 41), a Tomasz Bartnicki wraz z Zofią Miechowicz wywalczyli brąz kończąc rozgrywki wynikiem 86 punktów (30,37,19).

Czytaj więcej...

Internetowe Grand Prix AZS w Brydżu - Regulamin

             

grand prix brydz 1grand prix brydz 2grand prix brydz 3

 

Internetowe Otwarte Akademickie Mistrzostwa
woj. lubuskigrand prix brydz 4ego 2020


pod patronatem JM Rektora Akademii im. Jakuba z Paradyża

R E G U L A M I N

Czytaj więcej...

Dobry start pierwszoligowych brydżystów. Mamy 2 miejsce!

azs-uz-logo-50x50W szczególnych warunkach został rozegrany pierwszy zjazd grupy północnej pierwszej ligi Drużynowych Mistrzostw Polski w Brydżu Sportowym. W wyznaczonym na 17-18.10.2020 r. przez PZBS terminie zagrało tylko 6 z 16 uprawnionych drużyn.

brydz1

Czytaj więcej...

Dodatkowe informacje