Medale KU AZS na AMP w lekkiej atetyce

azs-uz-logo-50x50Bardzo udany weekend zaliczyli reprezentanci Uniwersytetu Zielonogórskiego, którzy reprezentowali naszą uczelnie na Akademickich Mistrzostwach Polski. Największy sukces zanotował Mateusz Fórmański, który zdobył złoty medal AMP w Lekkiej atletyce w biegu na 400 m.

W "Ampach", które odbyły się w Białymstoku wywalczyliśmy jeszcze dwa medale za sprawą Karoliny Sygutowskiej, która zdobyła dwa srebra w klasyfikacji uniwersytetów w konkurencji rzutu dyskiem i pchnięcia kulą. Kolejny sukces zanotowali bracia Kozikowie - Konrad i Wojciech, którzy awansowali do finału AMP w siatkówce plażowej. W sowim półfinale zajęli trzecie miejsce i dzięki temu w dniach 13-15 czerwca będą walczyli o medale w Gdańsku.

Podsumowując miniony weekend nie możemy zapomnieć o Akademickich Mistrzostwach Polski w Jeździectwie, które odbyły się w Drzonkowie. Tam również mamy swoich medalistów. Ida Wasilik zdobyła srebro w kategorii uniwersytetów w konkurencji skoki amator, a Agnieszka Bakalarczyk zdobyła brąz w kategorii uniwersytetów w konkurencji ujeżdżenie amator.