Derby akademickie dla Wrocławia. Futsaliści przegrywają na koniec ligi

azs-uz-logo-50x50Ostatnie spotkanie sezonu 2. Dolnośląskiej Ligi Futsalu nie przebiegło po myśli zielonogórskich futsalistów. Podopieczni Macieja Góreckiego przegrali w derbowym pojedynku z Uniwersytetem Wrocławskim 1:3, tracąc tym samym szansę na awans do 1. ligi.

futsal

Początkowo prowadzenie objęli gospodarze, po trafieniu Sebastiana Hauslera. Późniejsze minuty należały już jednak do przyjezdnych, którzy dwukrotnie znaleźli dostęp do bramki strzeżonej przez Macieja Dudka. Po syrenie kończącej pierwszą cześć spotkania na tablicy świetlnej widniał rezultat 1:2.

futsal1

W drugiej połowie zielonogórzanie dużo ryzykowali. Przez znaczną część wycofywali bramkarza, grając w ataku w przewadze jednego zawodnika. Jak się później okazało takie działanie nie opłaciło się. Wrocławianie przejęli piłkę, oddali strzał na pustą bramkę i ustanowili końcowy rezultat 1:3.

PKM Zachód Persa AZS UZ - AZS Uniwersytet Wrocławski 1:3 (1:2)