Przerwać złą passę

Biorąc do ręki wyniki ostatnich spotkań szczypiornistów zwycięstwa należy szukać dopiero w połowie lutego. Był to mecz u siebie z SPR GKS-em Żukowo. Później nastąpiła seria 5. porażek z rzędu. Przerwać ją postaraja się akademicy w walce ze stołecznym AZS-em.

Akademicy z Warszawy po 20. meczach zajmują solidną piatą pozycję w ligowej tabeli mając na koncie 37 punktów. 12 razy wygrywali, porażkę ponosili ośmiokrotnie. Poprzedni mecz obu ekip miał miejsce 27.01 w hali UZ przy ul. Prof. Szafrana 6. Wtedy podopieczni Ireneusza Łuczaka przegrali 23:26.

Jeśli chodzi o rozporacowanie rywala sztab zielonogórski nie zawiódł. Jest to zespół, który długo konstruuje akcję w ataku czekając na dogodny moment do oddania rzutu. Dodatkowo gra stołecznego AZS-u jest niezwykle dynamiczna. Zielona Góra natomiast powraca w silniejszym składzie, bowiem wszyscy zawodnicy wyleczli swoje urazy.

Mimo fatalnej obecnie passy Zielona Góra się nie poddaje i jedzie do stolicy walczyć o najwyższą pulę, a także zrehabilitować się za 5 porażek z rzędu. Początek meczu w Warszawie 07.04 o godz. 19:00.