Szybko, łatwo i przyjemnie. AZS vs. "Start" Konin (relacja)

Jakub Ceninlogo_azslogo_startW sobotę, 9 listopada zielonogórscy piłkarze ręczni rozegrali kolejne spotkanie ligowe. Tym razem do Winnego Grodu przyjechał SSRiR "Start" Konin, który nie miał jakichkolwiek szans z gospodarzami. KU AZS UZ rozgromił rywala 36:16.

To spotkanie nie należało do emocjonujących. Podopieczni Mariusza Kwiatkowskiego i Roberta Urbańskiego od pierwszego gwizdka podeszli do meczu w pełni skoncentrowani. Skupienie zawodników szybko zaowocowało, bowiem w 10. minucie AZS prowadził 5:1. Z minuty na minutę przewaga Zielonej Góry rosła, a rywal nie był w stanie nic z tym zrobić.

Marcin Jaśkowski
W tym spotkaniu, Marcin Jaśkowski dwukrotnie pokonał bramkarza

Mimo wysokiego prowadzenia akademicy UZ nie odpuszczali ani na sekundę. Obrona biało-zielonych była na stałym poziomie - bardzo stanowcza i agresywna. Grający z numerem 6, Adam Szarłowicz w 28. minucie spotkania doczekał się już drugiej "dwuminutówki". Wynik pierwszej połowy zamknął skrzydłowy Kamil Nogajewski na 18:7.

Kamil Nogajewski
Takie kontraataki nie były rzadkością w tym meczu

Druga połowa nie wniosła żadnych zmian na tronie lidera. Cały czas, bez potknięcia prowadził zespół miejscowych. Na parkiecie zaczęli pojawiać się młodsi gracze, którzy dostali szansę na nabieranie doświadczenia. Z tej szansy skorzystał Marcin Kozłowski, który zdobył swoje pierwsze oczko w tym sezonie. Losy tego spotkania były już przesądzone jednak AZS grał do końca. Ostatni raz w tym meczu, siatka w bramce przeciwnika "zatrzepotała" po rzucie Roberta Górala. Pojedynek zakończył się triumfem ekipy z Grodu Bachusa 36:16.