Takie rzeczy tylko w Zielonej Górze! KU AZS UZ - MKS Real Astromal Leszno (relacja, audio, zdjęcia, wideo)

logoW środę, 13 listopada rozpoczęły się rozgrywki Pucharu Polski w piłce ręcznej. Akademikom z Zielonej Góry przyszło się zmierzyć z pierwszoligowcem - MKS Real Astromal Leszno. Rywal okazał się za słaby dla AZS-u, przegrywając 23:29 (13:14)

Mimo to, że nie możemy wyjść z podziwu to początek spotkania nie wskazywał na prezentowany rezultat koncowy. Akademicy z Grodu Bachusa nie potrafili poradzić sobie z rzutami Marcina Giernasa i Michała Przekwasa. W 6. minucie było już 4:1 na korzyść przyjezdnych. Kolejne akcje to walka niemal bramka za bramkę, z lekką przewagą gospodarzy. Podopieczni Mariusza Kwiatkowskiego i Roberta Urbańskiego mozolnie odrabiali straty. Rywal przez dłuższy czas był nieugięty.

Marcin Jaśkowski

Dopiero w 19. minucie KU AZS UZ Zielona Góra wyszedł na prowadzenie, po wykorzystanym rzucie karnym przez Przemysława Karpia. Końcówka pierwszej części meczu obfitowała w ciekawe akcje podbramkowe, ktore kończyły się trafieniami z obu stron. Rezultat połowy zamknął Przemysław Karp, ustanawiając wynik na 14:13.

Przemysław Karp

Na początku drugiej odsłony to ekipa gości zagrała "pierwsze skrzypce". Podopieczni Ryszarda Kmiecika wyszli na prowadzenie 16:15. Licznie zgromadzeni kibice zaczęli zamartwiać się o dalsze losy zawodników z Winnego Grodu. Na szczęście AZS w porę się zreflektował i powrócił do walki z rywalem. Nikt nie chciał odpuścić. Żaden zespół nie mógł odskoczyć, aż do ... FAZY URBAŃCZAKA

Kacper Urbańczak

Tak, bo to ten młodziutki chłopak zmotywował zespół do zrywu. Kacper Urbańczak, bo o nim mowa 3-krotnie skontrował do bramki rywala, tym samym wyprowadzając drużynę na 4-bramkowe prowadzenie 23:19. MKS Real Astromal Leszno osłupiał. Bezcenne w tym momencie były miny teoretycznego faworyta tego spotkania. Do skondensowanego ataku dołączył w późniejszym czasie Jakub Cenin i Cyprian Kociszewski. W 58. minucie po "fantazyjnej" akcji Artura Radnego akademicy prowadzili 28:21. W końcówce nie doczekaliśmy się już ostrych zwrotów akcji, a po ostatniej syrenie było już jasne, że to KU AZS UZ Zielona Góra pokonuje pierwszoligowy skład z Leszna 29:23.

Marek Długosz

Na pochwałę zasługuja również bramkarze. Marki spisały się rewelacjnie pomiędzy słupkami, ratując kilkanaście razy skórę swoim kolegom z drużyny.

Kliknij tutaj, aby przejść do galerii zdjęć

Ryszard Kmiecik (trener MKS Real Astromal Leszno):

Maciej Wierucki (zawodnik MKS Real Astromal Leszno):

Mariusz Kwiatkowski (trener KU AZS UZ Zielona Góra):

Mateusz Naruszewicz (zawodnik KU AZS UZ Zielona Góra):

Już jutro odbędzie się losowanie par kolejnego etapu rozgrywek Pucharu Polski. Ciekawe kto teraz będzie musiał stawić czoła nieustraszonym graczom z Zielonej Góry? Oczywiście informacja o kolejnym przeciwniku pojawi się na naszym portalu.